Faizsiz SistemlerKonut

Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Nasıl ev sahibi olurum
Nasıl ev sahibi olurum

Nasıl Ev Sahibi Olurum?

Günümüz şartlarında faizsiz ev sahibi olma imkanları mevcuttur. Bunların başında TOKİ gelmektedir yanı sıra faizsiz ev sahibi olma imkanı sağlayan firmalar da mevcuttur.

Bilindik üzere toplum olarak yatırım yapmaya meyilli bireyleriz, öncelik olarak sağlıklı ve huzurlu bir yaşamın ardından kendi başımızı sokabileceğimiz ve ailemizle beraber huzurlu yaşayabileceğimiz bir evimiz olsun isteriz. Sağlığımız yerinde çok şükür huzurumuz da yerinde diyoruz ev alma konusuna geldiğimizde ise duraklıyoruz, bunun en büyük sebebi imkansızlıklar.

Elbetteki herkesin istediği gibi ev sahibi olmanın artık biraz daha kolay yolu bulunmakta, aslında bu yöntem yıllardan beridir var fakat ya duymadık ya da güvenemedik peki neymiş bu yöntem?

İmece(altın günü) mantığı ile ev sahibi olun
Peki nasıl olacak bu dediğinizi duyar gibiyim. TOKİ ile faizsiz ev sahibi olma imkanı da var fakat konutların belli konumlarda olması ve o konumların dışında alma imkanı olmadığından dolayı biraz geri planda kalabiliyor, diğer yöntemimiz ise Annelerimizden bildiğimiz altın günü. Günümüzde peşinatsız, ara ödemesiz ve en önemlisi faizsiz olan bu sistemlerden birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar yıllardır binlerce aileyi faize bulaştırmadan ev sahibi olmasını sağlayıp hayallerini gerçekleştirmiştir. Sistemlerin temel mantıkları 2 çeşittir bunların bir tanesi vade ortası diğeri ise çekilişli sistemlerdir.

Vade ortası sistemler
Adından da belli olduğu gibi vade ortasında teslimat yapan sistemlerdir. Bu istemlerde peşinat zorunlulu yoktur girmiş olduğunuz vadenin ortasında teslimat olanağı sağlamaktadır. Örneğin : 100.000 TL ev için aylık 1.000 ödeme ile 100 ay vade yapmakta vade ortası ise 50 yapar yani size evi 50. ayda teslim edeceğini belirtir.

Çekilişli sistemler
Çekiliş diyince ” ohoo işimiz çekilişe kaldıysa yandık ” dediğinizi duyar gibiyim. Aslında öyle değil. Nasıl mı? Şöyle;

Yine adından da belli olacağı gibi çekilişli sistemdir. Faizsiz ev sahibi olabilmek için biçilmiş bir kaftandır. Bu sistemler peşinatlı ve peşinatsız dahil olabiliyorsunuz. 100.000 TL ev için yine 1.000 TL taksitlerle sisteme dahil olduğunuzda sistem size otomatik olarak en geç teslimat tarihi sunar bu genelde vade ortası teslimat tarihidir. Yani der ki Sizin çekilişte adınız vade ortasına kadar çıkmaz ise biz sizi vade ortasında ev sahibi yapıyoruz dolayısıyla vade ortasına kadar çekilişe girersiniz isminiz çıktığı ay ev sahibi olursunuz.

Vade ortası sisteme göre çekilişli sistem biraz daha mantıklıdır.

bkz: Faizsiz Sistemler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı