Faizsiz SistemlerKonut

Faizsiz Nasıl ev sahibi olurum

Faizsiz Nasıl ev sahibi olurum

Ev almak mı?; hepimizin hayali olsa bile günümüz ekonomik imkanlarıyla bu hayalin gerçeğe dönmesinin güç olduğunu dile getirmeliyiz. Bu durumda, ev almak isteyenlerin bankalardan kredi çekme yöntemi; oldukça popüler bir seçenektir. Kredi kurumları ihtiyaç ve konut kredilerinin geri ödemelerinin belirli bir faiz oranıyla yapıldığını belirtmek gerekir. Çoğu kişi, dolaylı sebeplerden ötürü, faizle sunulan kredileri kullanmak istemez. Bu düşüncede olan kişilerin faizsiz konut alma yöntemleri sayesinde hayalleri gerçeğe dönmektedir.

Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar

Faizsiz konut satışı yapan firmalar sayesinde sizin de eviniz olabilir. Yanısıra, ödemeler, vade farksız olarak yapılmaktadır. Ödeme planları; peşinat ve gelir durumuna göre özel olarak oluşturulmaktadır. Buna ek olarak, Türkiye’de birden fazla katılım bankası bulunmaktadır. Katılım bankalarının faizsiz olarak kredi verdiğini belirtmek gerekir.

Faizsiz ev satışı yapan firmalar arasında Fuzulev, , Eminevim, Birevim gibi alternatifler yöntemler bulunmaktadır. Bu tür firmaların çalışma şartlarının benzer olduğunu ifade etmek gerekir. İmece ve elbirliği yöntemlerini kullanarak imkanı olan herkesin ev sahibi olmasını sağlarlar. Konut, arsa ve hatta araç sahibi olmayı mümkün kılan bir sistemleri bulunmaktadır. Kredisiz, peşinatsız ve faizsiz ev alma konusunda bankalarla farklı çalışma yöntemlerinin olduğunu ifade etmek gerekir. Bankalara alternatif olarak hizmet veren bu firmalar günümüze dek birçok vatandaşımızı ev sahibi yapmıştır.

Faizsiz Ev Alma Yönteminin Avantaj ve Dezavantajları

Faizsiz ev alma imkanı sunan firmaların evin fiyatına göre değişmekle beraber %8 ile %15 arasında değişen komisyon ücreti ile hizmet vermekteler. Bu sistemin avantajları arasında sıfır peşinat veya düşük peşinatla giriş imkanı sunuluyor. Ayrıca, krediye uygun olmayan gayrimenkullerin satın alınması mümkündür. Yasal takip yaşayan kişiler, bu sisteme dahil olabilirler. Hiçbir ek masraf yoktur.

Bu sistemin dezavantajları arasında komisyon ücretinin üyelikten vazgeçildiği durumda geri ödenmesi mümkün olmuyor. Çekiliş sırasına bağlı olarak satın alınmak istenilen evin fiyatının sürekli artması ile hem taksit hem de kira ödemelerinden dolayı bütçede zorlanmalar yaşanması; faizsiz ev alma yöntemi sunan firmaların olumsuz özellikleri arasındadır.

Faizsiz Ev sahibi olmanın yöntemi sunan firmaları buradan inceleyebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı