Faizsiz SistemlerGenelKonut

Faizsiz Firsat Kira Öder Gibi

Faizsiz Peşinatsız ev

Senelerdir, insanımız ‘zorunluluktan’ diyerek banka faizi ile konut almaktadır. Bu vaziyet oldukça büyük meselelere neden olmuştur. Aile trajedileri, boşanmalar ve daha bir hayli kasvetler, banka faizi ile borçlanmadan kaynaklanmıştır. Faizin inancımızda yeri olmadığı halde, sosyal koşulların çok zorlaması ile insanlarımız bir ömür faiz ödemeye zoraki vazgeçilmiştir. İnsanımızın kazancı ile konut maliyetleri arasında uçurumlar mevcuttur.Astronomik konut maliyetleri kiraları da etkiledi. Bu gün için 1300 lira alan bir emekçi en az 700-800 lira kira ödemektedir. Bu korku bir orandır. Bu sebeple insanlar 2. ve 3. işe bakmaktadır.

Bunun Çözümü Nedir?

Bu mesele, faizin ne olduğu anlaşıldıktan sonra çözülecektir. Bu meselelerin çözülmesi için öncelikle, inancımız bakımından faizi öğrenmemiz gerekir. Faiz, para satmak, ticaret ise alış-veriş yaparak kar etmektir. Bu ikisini iyi ayırmak gerekir. Faizsiz müesseseler, ticaret anlamı ile hareket ederek, sizi konut sahibi yapmaya çalışmaktadır. Bankalar ise size konut satmıyor. Size 100 lira borç verip 150 lira almaya çalışıyor. Üstüne tam mülkünüzü ipotek ettiriyor. Bu yeni tür tefeciliktir  Osmanlı zamanında bu işi Yahudiler yapardı ve Müslümanlar tefecilere selam bile vermezdi.

Faizsiz sistem bizim için

Faizsiz çalışan müesseseler, hizmet kıymeti ve kar hisseyi ile çalışmaktadır. Bunun sebebi ise, ticaret yapmak istemeleridir. Ticaret faizin zıttıdır. Kar hisseyi, hizmet kıymeti, imece usulü ve gün yaparak konut sahibi yapma usulleri, günümüzde köklü bir çözüm olacaktır. Bu müesseselerin peşinatsız konut kampanyaları yapmaları, bonolu konut vermeleri ve hizmet kıymeti dışında bir fiyat almamaları, sizin için basittir. Ödenen paraların geri verilmesi veya akdikeninin mağdur edilmemesi gibi mevzularda da çözüm bulunursa, günümüz için en iyi çözüm faizsiz çalışan müesseseler tarafından hakikatleştirilecektir.

Faizsiz peşinatsız konut sahibi olmak isteyenler, faizin ne olduğunu inceledikten sonra, kontratı iyi okumalıdır. Ödeme şartlarına göre taksitlendirmeyi seçmeli, suistimallere müracaat etmemelidir. Karşılıklı güven ile yapılan ticaret faydalı olur. Emelleri konut sahibi yapmak olan bu müesseseler, peşinatsız konut almak istiyorum, diyenler için bir hayli kampanya tertip etmektedir. Bu kampanyalarla daha basit konut sahibi olunabilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı