Faizsiz SistemlerKonut

Faizsiz Ev Almak mümkün mü?

Ev satın almak hem yaşlı hem  genç hemen herkesin öncelikli gayelerinden biridir. Bu durumun nedeni kiracı olmanın zorluklarından kaynaklanmaktadır. Üstelik ev alımları neticesinde vatandaşlar geleceklerini de garanti altına almış olmaktır. Yanısıra  yapılan hesaplamalara baktığımızda kira ödemeleri birkaç yılda ev alınabilecek masrafın daha çoğunun yapılmasına yol açmaktadır. Üstelik aradan seneler geçmesine karşın kiracıların kazandıkları herhangi bir şey de bulunmamaktadır. Fakat ev sahibi olma isteği belli zorlukları beraberinde getirebilmektedir. Ülkemizdeki kredi faiz oranlarının artması da zorluklar  arasındadır. Faizsiz ev kredisi bulunmasına karşın Faizsiz ev sahibi olma sistemleri ev alımını oldukça kolaylaştırmaktadır.

Faizsiz Ev Almak mümkün mü?

Çoğumuzun da bildiği ev sahibi olmanın hem yeni hem de eski yöntemlerinden biri Kredidir. Ancak faizsiz sistemler kapsamında hem konut  hemde araba satın almak da mümkündür. Bu alanda hizmetlerini uzun zamandan beri devam ettiren birçok firma mevcuttur. Peşinatsız ev alma konusunda halkımızın aylık düzenli olarak ödediği taksitlere faiz bulaştırmamak istemeleri de seçim sebeplerinden biridir. Kredi çekmek istemeyenler ya da kredi faizlerini ödemeyi göze alamayanlar yetkililerle görüşecek kendilerine uygun bir ödeme planı üzerinden sistemin avantajlarından yarar sağlayabilmektedir. Yine de kredi faiz oranlarının bilinmesi daha doğru olacaktır. Böylelikle pek çok vatandaş tasarrufa dayalı sistemlerin avantajlarını net bir şekilde görebilmektedir.

2019 Faizsiz Ev Kredisi Resmi Rakamları

Vatandaşlar için faiz ödemeden kredi çekip ev sahibi olacağımız herhangi bir banka puanlık bulunmamaktadır  bilindiği gibi tüm bankaların geliri faiz üzerinden kazanılmaktadır. Fakat bahsedilecek olan oranlar üzerinden faizsiz kredi alımlarının gerçekleşmesi için belli şartların sağlanması istenmektedir. Yani faiz ödemeden kredi çekip ev sahibi olmak her vatandaşa verilen bir hak değildir. Bireyler için faizsiz ev kredisi oranı 137.000 TL şeklinde açıklanmıştır. Açıklamalar resmi olarak yapılmıştır. Rakamların 2019 yılı için belirlendiğinin de bilinmesi gerekmektedir. Dünya ve ülke ekonomisi her sene değişim göstermektedir. Buna bağlı olarak ev alımları için gerekli olan rakamların sabit olması da beklenmemektedir. Faizsiz kredi miktarlarının senelik değişim göstermesinin ana nedeni de piyasa durumlarıdır.

Faizsiz Krediyi Kimler Alabilir?

Faizsiz olarak belirlenen krediyi temin edebilmek için yasalarda belli unsurlar öne çıkmaktadır. Çünkü kredi teminleri harp ve vazife malullerine, dul ve yetimlere, şehit ailelerine yapılmaktadır. Fakat faizsiz kredi temin edememek faizsiz ev alma yöntemi yok demek değildir. Bahsedilen tasarrufa dayalı yöntemler üzerinden ev alımlarında katılımlar için bu gibi şartlar bulunmamaktadır. Bireyler on sekiz yaşın üzerinde olmaları, aylık gelirlerinin düzenli olması gibi kıstaslarla birlikte rahat bir şekilde sistem kullanımına başlayabilmektedir. Yine T.C. vatandaşı olmak da kullanımların önemli şartlarından biridir. Sistem içerisinde ödeme fonları çeşitlilik gösterdiği için her bütçeden vatandaş darlık çekmeden evlerine sahip olabilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı